Na Vianoce 2020 a pri príležitosti uvedenia novej kolekcie kaziet Squirrel, sa Pupa Milano rozhodla vysadiť spolu s organizáciou Treedom 1000 nových stromov v Ekvádore a v Keni, a založiť tak les PUPA. V lese budú rásť kávovníky, pomarančovníky, citrónovníky, klinčekovce a biele mangrovníky, ktoré za 10 rokov absorbujú z atmosféry 260 000 kg CO2, množstvo, ktoré by dokázalo naplniť až 1354 kamiónov!

Ak si kúpite kazetu Squirrel 4, získate našu tašku z prírodnej látky. Výhradne online a v predajniach PUPA.*

SQUIRREL: KOLEKCIA

PUPA predstavuje SQUIRREL, kolekciu kaziet na rok 2020 s esenciálnym a minimalistickým dizajnom, ktorý sa vyznačuje mäkkými líniami. Starostlivo vyberaná a trendová chromatická paletka pozostáva z jemných a súčasne intenzívnych odtieňov: ružová, jasno oranžová a šalviová spolu s neodmysliteľnou červenou.

PREČO TREEDOM?

Treedom je jediná webová platforma na svete, ktorá umožňuje zasadiť strom na diaľku a sledovať online vývoj projektu, na ktorého realizácii sa podieľa. Všetky stromy sú sadené priamo miestnymi poľnohospodármi a sú preto prínosom pre životné prostredie, spoločnosť aj ekonomiku.

Okrem pohlcovania CO2 poskytujú stromy z nášho lesa aj ďalší úžitok:

Zaistenie potravy: plody týchto stromov sú určené na okamžitú konzumáciu, alebo je možné ich spracovávať tak, aby sa stali vhodnými na konzumáciu, čím sa zaistí stály zdroj potravy.

Ekonomický rozvoj: plody stromov a produkty získané ich spracovaním môžu byť uvedené na lokálny trh, predstavujú tak možnosť zárobku. .

Ochranu životného prostredia: stromy sú sadené do agrolesníckych systémov, ktoré napomáhajú vzájomnej interakcii medzi rôznymi druhmi, čo má pozitívny dopad na životné prostredie a na pôdu.

PREČO KEŇA A EKVÁDOR?

V Keni je hlavným cieľom činnosti organizácie Treedom podporovať medzi poľnohospodármi snahu o zalesňovanie menších území a ich aktívnu účasť na týchto činnostiach. 

Ekvádor è je jedným z prírodných pokladov, ktoré sú čím ďalej vzácnejšie. Patrí medzi územia, ktoré sa označujú ako „megadiverzné“, čo vypovedá o jeho obrovskom bohatstve a jedinečnosti jeho ekosystémov.

Les PUPA

*Akcia platí online a v predajniach Pupa od 2. novembra do 24. decembra. Do vyčerpania zásob.