„Obočie je rámom pre dokonalý pohľad. Jeho sklon a hrúbka vplývajú na dimenziu a harmóniu tváre“, tvrdí náš ambasádor a vizážista, Giorgio Forgani! A preto PUPA vytvorila návod krok za krokom, aby vám pomohla vytvoriť si bezchybný „rám“, vďaka ktorému bude vaša tvár harmonická a ešte krajšia.

1DĹŽKA OBOČIA

Aby ste pochopili, ako má vyzerať perfektný tvar vášho obočia, zoberte si paličku a nakláňajte ju, pričom pevne držte jej koniec pri hrane nosa: bod 1 určuje začiatok obočia, bod 2 jeho oblúk a bod 3 koniec obočia.

2PROPORCIE OBOČIA

Aby ste si vytvorili správne proporcie vášho obočia, musíte si zapamätať, že bod B by nemal byť nikdy nižšie ako body A a C. Bod C nesmie byť nižšie ako bod A. Ak bod B umiestnite vyššie, tvár sa opticky predĺži, ak ho však posuniete smerom k spánkom, tvár sa rozšíri.

3TVAR A HRÚBKA OBOČIA

Ku každej tvári sa hodí určitý tvar obočia: dĺžka, proporcie a tvar prispievajú nielen k vytvoreniu dokonalého rámu očí, ale taktiež dodávajú geometrii tváre tú správnu harmóniu.


4A TERAZ JE ČAS… VYBRAŤ SI VZHĽAD VÁŠHO OBOČIA!

Ak už viete, aké sú správne proporcie pre vaše obočie, vyberte si vzhľad, ktorý sa vám najviac páči: prirodzený, definovaný alebo výrazný.

  • Ak sa vám páči prirodzený vzhľad, odporúčame vám vodoodolnú ceruzku s dlhou výdržou True Eyebrow Pencil, ideálnu na vyplnenie prázdnych miest na obočí; následne naň aplikujte náš priehľadný gél Eyebrow Fixing Gel, ktorý zafixuje a začeše obočie bez jeho zaťaženia. Ak však chcete vaše obočie vytieňovať a dodať mu prirodzený objem, odporúčame ho zafixovať pomocou Eyebrow Plumping Gel.

  • Pre dosiahnutie definovanejšieho vzhľadu s efektom „microbladingu“, vám odporúčame použiť automatickú vodoodolnú ceruzku High Definition Eyebrow Pencil s tenkou tuhou pre veľmi presnú aplikáciu. S mimoriadnou ľahkosťou si tak vytvoríte „efekt chĺpkov“. Nakoniec si pomocou maxi ceruzky – korektora a rozjasňovača Duo All Over – môžete zadefinovať obočie použitím matnej tuhy, a následne rozžiariť oblúk pod obočím s jej rozjasňovacou časťou.

  • Pre super výrazný a vytvarovaný vzhľad vám naopak odporúčame vybrať si z 3 rôznych produktov: Eyebrow Definition Cream, ktorý pomocou krémovej a jemnej textúry s mimoriadne vysokou pigmentáciou nakreslí a vyplní obočie. Je vodoodolný a dlho vydrží. Eyebrow Intense Powder, jedinečne sypký prášok v spojení s revolučným aplikátorom, ktorý umožní vyplnenie a perfektné definovanie obočia s matným efektom. A na záver, Eyebrow Design Set, kompletnú mini súpravu, ktorá obsahuje všetky nevyhnutné nástroje pre starostlivosť o vaše obočie - fixačný vosk, kompaktný prášok, profesionálnu pinzetu a dvojitý aplikátor.